Stomatologia estetyczna

Śnieżnobiały, idealny uśmiech to marzenie wielu pacjentów pojawiający się w gabinecie stomatologicznym Dentalest we Wrocławiu. W uzyskaniu takiego efektu pomoże stomatologia estetyczna obejmująca szeroki zakres zabiegów poprawiających wygląd zarówno zębów, jak i twarzy.

W tym zakresie proponujemy takie rozwiązania jak:

 • wybielanie zębów
 • scaling
 • piaskowanie
 • lakierowanie
 • implantologia
 • protetyka estetyczna.

Należy pamiętać, że stomatologia estetyczna może mieć zastosowanie jedynie w przypadku w pełni wyleczonych zębów, tzn. pozbawionych ubytków, kamienia czy próchnicy. Jeśli pacjent boryka się z którąś z wymienionych dolegliwości, należy wcześniej w pełni ją wyleczyć.

Wybielanie zębów

Do przeprowadzenia tego zabiegu wykorzystujemy indywidualnie dobrane przez stomatologa nakładki wybielające wypełnione żelem. Pacjent stosuje je codziennie na noc przez okres około 2 tygodni.

Scaling

Usuwanie kamienia nazębnego jest stosowane nie tylko ze względów estetycznych. Twarde złogi nazębne mogą przyczynić się do uszkodzeń dziąseł, odsłaniania szyjek zębowych, co w konsekwencji może spowodować paradontozę. Dlatego zaleca się regularny scaling – oczyszczanie kamienia metodą ręczną, mechaniczną, chemiczną bądź też ultradźwiękową. Zabieg powinno się przeprowadzać nawet 1-2 razy w roku. Palaczom zaleca się częstsze sesje.

Piaskowanie

Stosowane jest jako uzupełnienie scalingu i polega na usunięciu osadów i przebarwień z miejsc o utrudnionym dostępie. W tym celu wykorzystywane jest urządzenie zwane piaskarką, które pod ciśnieniem i przy użyciu wody rozpyla na zębach drobny proszek (stąd zabieg określany jest jako piaskowanie). Dzięki użyciu odpowiednio dobranego ciśnienia środki do piaskowania docierają do wszystkich przestrzeni międzyzębowych, bruzd na powierzchni zębów i innych niedostępnych miejsc.

Lakierowanie

Zabiegowi mogą być poddane zarówno całe łuki, jak i poszczególne zęby. Lakierowanie polega na nałożeniu na powierzchnię zębów preparatu zawierającego duże stężenie fluoru, który następnie zasycha i stopniowo uwalnia fluor i dostarcza go w głąb zęba, zapewniając stałą ochronę przed bakteriami oraz kwasami.

Implantologia

Pacjenci, którzy utracili zęby w wyniku choroby bądź wypadku mogą cieszyć się pełnym uzębieniem dzięki implantom. Wprowadzane są one do stworzonego wcześniej otworu w kości za pomocą tytanowej śruby, która stanowić będzie podstawę do implantu. Zastąpią one korzeń brakującego zęba i pozwolą na odbudowę uzębienia w sposób trwały, a przy tym naturalny.

Protetyka estetyczna

Odtworzenie braków w uzębieniu czy też odbudowa złamanych zębów nie stanowi dla współczesnej stomatologii estetycznej większego problemu. Możliwa jest również korekta ustawienia, kształtu, a także koloru zębów. W tym celu gabinet Dentalest z Wrocławia proponuje takie rozwiązania jak:

 • licówki kompozytowe i pełnoceramiczne,
 • korony pełnoceramiczne, metalowe i teleskopowe,
 • mosty stomatologiczne,
 • protezy zębowe (całkowite, szkieletowe, nylonowe, acetalowi),
 • wkłady i nakłady kompozytowe i ceramiczne,
 • i inne.

Każdy zabieg poprzedzony zostaje dokładną analizą i konsultacją. Należy pamiętać, by po zabiegach ściśle stosować się do zaleceń lekarza. Może to być wstrzemięźliwość od posiłków wymagających intensywnego gryzienia, żucia gumy, palenia papierosów, picia kawy, alkoholu czy też mocnej herbaty.