Kwas hialuronowy

W ostatnich czasach niezwykle często przeprowadzane są zabiegi wypełniania tkanek kwasem hialuronowym. Swoją popularność zawdzięczają przede wszystkim skuteczności tej metody, jak również jej bezpieczeństwu. Dodatkowo botox przyczynia się do nawilżenia i biorewitalizacji skóry.

Kwas hialuronowy jest odpowiedzialny za zdolność skóry do zatrzymywania wody, jego zawartość w skórze decyduje o jej elastyczności. W wieku 40 lat poziom kwasu hialuronowego zmniejsza się o połowę, a po 60 roku życia zostaje go około 10%.

Naturalny kwas hialuronowy (inaczej botox) w tkance ma 1-2 dniowy okres półtrwania, natomiast jego sieciowanie (z jakim mamy do czynienia w preparatach stosowanych w zabiegach medycyny estetycznej) powoduje, że utrzymuje się on w skórze w zależności od preparatu od kilku do kilkunastu miesięcy.

Jak wygląda zabieg z użyciem kwasu hialuronowego?

Zabiegi z botoxu należą do najpopularniejszych i zarazem najbardziej bezpiecznych zabiegów medycyny estetycznej. Przed zabiegiem przeprowadzana jest rozmowa lekarza z pacjentem w celu określenia wskazań, oczekiwań pacjenta jak i wykluczenia wszelkich przeciwwskazać. Potem znieczula się miejsca poddane korekcji, odmłodzeniu lub nawilżeniu kremem zawierającym środek znieczulający ( nie zawsze jest konieczne i w dużej mierze zależy od pacjenta). Po około 20-30 minutach dokonuje się iniekcji kwasu hialuronowego w leczone okolice. Sam zabieg trwa około 5-20 minut i jest jednym z mniej inwazyjnych zabiegów.

Jak długo utrzymują się efekty?

Efekty zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego są widoczne od razu po zabiegu w ciągu kolejnych dni mogą jeszcze się wzmocnić. Wygląd zazwyczaj się poprawia w wyniku chłonięcia wody przez podany botox i przez to zwiększa swoją objętość (przy wybranych zabiegach i rodzaju użytego preparatu) oraz w wyniku zwiększenia nawilżenia skóry. Efekt utrzymuje się od kilku do kilkunastu miesięcy w zależności od użytego preparatu (jego usieciowania). Preparat dobiera się zgodnie z jego przeznaczeniem i miejscem zdeponowania. Zwykle w kolejnych zabiegach z botoxu do osiągnięcia podobnego efektu należy użyć mniej preparatu.

Jakie jest bezpieczeństwo zabiegu i efekty uboczne?

Ze względu na dbałość o zapewnienie jak największego bezpieczeństwa zabiegu, przed nim zbierany jest przez lekarza wywiad chorobowy i przeprowadzana rozmowa, celem ustalenia oczekiwań, możliwych efektów czy zaleceń. Pacjent powinien zapoznać się ze wskazaniami, przeciwwskazaniami i efektami ubocznymi zabiegu oraz samego botoxu. Lekarz natomiast powinien wybrać odpowiedni preparat i technikę zabiegu oraz przygotować skórę do zabiegu jak i po nim.

Dlatego też w naszym gabinecie we Wrocławiu zabiegi, wykorzystujące kwas hialuronowy przeprowadzane są z należytą starannością i z użyciem wysokiej klasy botoxu z linii StylAge, Restylane, Emervel.

Jakie są zalecenia przed i po zabiegu?

Na 7 dni przed zabiegiem należy unikać przyjmowania leków hamujących agregację płytek krwi oraz niesteroidowych leków przeciwzapalnych i niektórych preparatów ziołowych jak Ginko Biloba. W przypadku wstrzykiwania kwasu hialuronowego w usta u osób chorujących na opryszczkowe zapalenie tych okolic, należy na kilka dni wcześniej przyjąć preparat antywirusowy.

Bezpośrednio po zabiegu należy unikać dotykania miejsc poddanych iniekcji botoxu, jak i wykonywania makijażu. Nie pić alkoholu w tym dniu. Po zabiegu należy również unikać wahań termicznych, przez co przez najbliższe dwa dni nie korzystać z sauny, solarium, łaźni parowej, kriokomory, nie opalać się, a przez najbliższe 4 tygodnie nie stosować zabiegów kosmetycznych czy medycznych z użyciem ciepła lub polegających na ścieraniu naskórka lub ingerencji w skórę poddaną wcześniejszemu zabiegowi jak: laseroterapia, peelingi, dermabrazja, fale radiowe.

Pacjentka przed i po zabiegu powiększenia ust preparatem Stylage M

Przed:
38475.jpg38476.jpg38474.jpg
Po:
38477.jpg38478.jpg38480.jpg
 

 

Zdjęcia przed zabiegiem powiększenia i korekcji kształtu ust

Przed:
38482.jpg38481.jpg38483.jpg
Po:
38486.jpg38485.jpg38484.jpg
 

 

Powiększanie ust oraz korekcja bruzd wokół ust preparatem Stylage M

Korekcja bruzd i ust preparatem Stylage MZabiegi preparatem Stylage M