Liposukcja

Jest to zabieg, który pozwala na pozbycie się zbędnych lub niepożądanych nagromadzeń tkanki tłuszczowej. Nie jest to zabieg odchudzający, a modelujący sylwetkę.

Podobnym w zastosowaniu jest zabieg lipolizy, czyli zabieg polegający na rozbijania komórek tłuszczowych czynnikiem zewnętrznym np. wiązką światła laserowego lub preparatami aktywnymi podanymi za pomocą zabiegu mezoterapii bezigłowej lub igłowej.

W naszej ofercie znajdą Państwo zabiegi modelujące sylwetkę, usuwające nadmiar tkanki tłuszczowej, redukujące cellulit oraz walczące z rozstępami a są to:

Lipolaser, liposukcja ultradźwiękowa, zabiegi mezoterapii bez-, mikro- i igłowej oraz zabiegi drenujące dermomasażerem i zabiegi wspomagające jak RF czy fale podczerwone IR.

Są to tak zwane zabiegi „bez skalpela”.

Czym jest liposukcja ultradźwiękowa?

Liposukcja ultradźwiękowa to przede wszystkim bezbolesny i nieinwazyjny zabieg pomagający w redukcji tłuszczu. Należy pamiętać, że tę formę leczenia nadmiaru tkanki tłuszczowej stosuje się w celu lokalnego jej pozbycia się, nie stosuje się jej jednak w leczeniu ogólnej nadwagi. Zabieg ten z powodzeniem jest stosowany do likwidacji cellulitu, a w połączeniu z pobudzeniem wytwarzania kolagenu przez falę podczerwoną IR daje doskonałe efekty. Ultradźwięki, zastosowane w tej technice, rozbijają komórki tłuszczowe i ułatwiają liposukcję. Zabieg ten nie narusza integralności skóry a jedynym skutkiem ubocznym mogą być siniaczki, które szybko się wchłaniają. Liposukcja poprawia krążenie a także zwiększa przyswajalność składników aktywnych aplikowanych po zabiegu.

Jak działa liposukcja ultradźwiękowa?

Jest to zabieg stosunkowo nowy, wykonywany specjalnym urządzeniem który emitując fale ultradźwiękowe powoduje rozbicie komórek tłuszczowych, które zamieniają się w emulsję, która następnie wraz z uwolnionymi toksynami organizm sam usuwa poprzez gruczoły potowe oraz układ limfatyczny i krwionośny. Dalej są one zredukowane w wątrobie. Podczas zabiegu dochodzi do drenażu limfatycznego, a elastyczność skóry zostaje poprawiona.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

  • ciąża, karmienie
  • ostre i przewlekłe choroby, cukrzyca, WZW, HIV, epilepsja, osteoporoza
  • zmiany na skórze, przerwana jej ciągłość, łuszczyca
  • zażywanie leków hormonalnych
  • stosowanie leków przeciwzapalnych, żylaki
  • metalowe implanty, rozrusznik serca

Czy są jakieś zalecenia pozabiegowe?

Zalecane jest wykonanie 6- 10 zabiegów w odstępach 7-10 dni. Warto też zastanowić się nad innymi zabiegami wzmacniającymi efekt liposukcji jak lipoliza iniekcyjna czy dermomasaż. Przy skórze wiotkiej, zaawansowanym cellulicie lub rozstępach cały zabieg można poprzedzić działaniem fal radiowych RF. Znacznie pobudzi to produkcję nowych włókien kolagenowych, a co za tym idzie zwiększy napięcie skóry i wygładzi jej strukturę.

Dla podtrzymania efektów należy stosować dietę niskotłuszczową, warto zwiększyć aktywność fizyczną oraz należy pić dużo wody-około 2 litry na dobę.

W jaki sposób można inaczej walczyć z niepożądaną tkanką tłuszczową?

Jedną z alternatywnych bądź wspomagających metod walki z tkanką tłuszczową lub cellulitem jest zastosowanie lipo lasera. Lipo laser jest w rzeczywistości zimnym laserem diodowym. Wykorzystane tutaj światło czerwone powoduje biostymulację naturalnych procesów metabolicznych, czego efektem jest reakcja biochemiczna polegająca na rozbiciu tkanki tłuszczowej na kwasy tłuszczowe i glicerol, które zabierane układem limfatycznym wydalane są z organizmu.

Zabieg jest bezbolesny, nieinwazyjny, nie pozostawia blizn jak przy tradycyjnej liposukcji chirurgicznej ani nie wymaga narkozy ani nawet znieczulenia, a skóra pod wpływem promieni obkurcza się. Można go stosować przez cały rok, trwa krótko, bo około 20-40 minut, a efekty często widoczne są już przy pierwszym zabiegu.

Inną metodą jest zastosowanie aktywnych substancji, które wpływają na degradację komórek tłuszczowych, działają przeciwobrzękowo i ujędrniająco. Ponadto wpływają pozytywnie na mikrokrążenie oraz pobudzają odnowę komórkową, namnażanie włókien kolagenu i elastyny. Substancje te można podawać za pomocą metod transdermalnych jak mezoterapia bezigłowa, czy z pomocą igły w zabiegach mezoterapi igłowej lub tzw. lipolizy iniekcyjnej.

Stosujemy preparaty z lini Dermaheal, Dermastabilon czy Mesosystem.