Peeling kawitacyjny

To sposób na dokładne oczyszczenie skóry z martwych komórek naskórka oraz wszelkich zanieczyszczeń skóry wykorzystujący ultradźwięki, a dokładnie wywołany przez nie efekt kawitacji.

Zjawisko kawitacji polega na powstawaniu małych pęcherzyków gazu w cieczy, które pojawiają się pod wpływem drgań łopatki do peelingu emitującej fale ultradźwiękowe. Pęcherzyki te powiększają się i gwałtownie pękają, co powoduje rozbijanie martwych komórek warstwy rogowej skóry i usuwaniu jej zanieczyszczeń. Dodatkowo peeling kawitacyjny działa silnie przeciwbakteryjnie, przeciwwirusowo i przeciwgrzybiczno.

Jakie są wskazania do zabiegu?

Peeling kawitacyjny jest wskazany szczególnie osobom z wrażliwą skórą, bezboleśnie i dokładnie ją oczyszcza, wygładza drobne zmarszczki, rozjaśnia przebarwienia, poprawia koloryt i ukrwienie skóry. Jest także bardzo dobrym zabiegiem do przygotowania skóry do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Przeciwwskazania do peelingu kawitacyjnego są podobne jak w innych zabiegach kosmetycznych ale ograniczają się do ciąży i okresu karmienia piersią, alergii, stanów zapalnych w obrębie skóry poddawanej zabiegowi oraz przerwanie jej ciągłości ale też ogólnoustrojowych infekcji bakteryjnych, wirusowych i grzybiczych, nowotworów. Ponad to zabiegów nie powinno się wykonywać u osób z nieuregulowanymi chorobami układowymi jak cukrzyca, zaburzenia krzepliwości, nadciśnienie, niewydolność krążenia. Jak we wszystkich zabiegach z użyciem prądu, peelingu kawitacyjnego nie przeprowadza się u chorych z rozrusznikiem serca i metalowymi częściami w tkankach poddawanych zabiegowi.

Jakie mogą wystąpić niepożądane efekty po zabiegu?

Ewentualne działania niekorzystne po peelingu kawitacyjnym pojawiają się rzadko. Mogą pojawić się podrażnienia skóry stany zapalne, przebarwienia, obrzęki, siniaki, alergie.

Jak wygląda zabieg?

Po oczyszczeniu powierzchni skóry z makijażu lub innych kosmetyków skórę zwilża się wodą lub tonikiem i wykonuje odpowiedni ruchy łopatką z odpowiednią siłą docisku, skóra jest cały czas zwilżana w trakcie zabiegu.

Można wykonywać 3 rodzaje peelingu:

  • złuszczanie powierzchowne-przeznaczone dla skór wrażliwych, delikatnych, z trądzikiem różowatym. Ma na celu oczyszczenie powierzchownych warstw z martwych komórek, zanieczyszczeń, nadmiaru serum.
  • złuszczanie średniogłębokie- stosowane do oczyszczania cer normalnych, tłustych, suchych i wrażliwych, gdzie dodatkowo odblokowuje się pory i reguluje wydzielanie serum oraz wzmaga mikrokrążenie.
  • złuszczanie głębokie-do oczyszczania cer trądzikowych, tłustych, młodzieńczych. Dogłębnie oczyszcza pory eliminując zaskórniki, działa przeciwbakteryjnie, zmniejsza stany zapalne często towarzyszące chorobom skóry, pomaga likwidować przebarwienia.

Urządzenie do peelingu kawitacyjnego można stosować do oczyszczania, nawilżania jak również do mikromasażu.

W zależności od rodzaju skóry oraz potrzeb powinno się go wykonywać w odpowiednich odstępach czasu w serjach.

Warto zabieg peelingu kawitacyjnego łączyć z innymi zabiegami pielęgnacyjnymi i wspomóc go działaniem odpowiednio dobranych w gabinecie kosmetyków.