Absolutna nowość w świecie medycyny estetycznej. To wyjątkwy zabieg przeciwdziałający zwiotczeniu skóry i starzeniu się twarzy. Pozwala na całkowitą odbudowę zniszczonych tkanek, odżywienie komórek i przywrócenie utraconego konturui jędrności skóry twarzy na długi czas.

Preparat Profhilo jest opatentowaną przez Instytut Farmaceutyczny IBSA molekułą młodości, która działa jak miliony sprężynek przywracających skórze utracone przez lata parametry.

Stabilizowane kompleksy hybrydowe Profhilo uruchamiają produkcję elastyny i kolagenu typu I,II,IV,VII wygładzając zmarszczki, zagęczszając skórę, wysmuklająco twarz.

Preparat uwalnia się powoli i długotrwałe po podaniu niewielkich ilości materiału w ściśle wyznaczone punkty anatomiczne w skórze. Służy do bioremodelizacji, czyli przebudowy, odżywienia skóry oraz przywrócenia utraconego konturu,profilu i jędrności twarzy.

Zabieg nie wymaga znieczulenia, bo wstrzyknięcia są bardzo powolne i są niemal bezbolesne. Efekt widoczny jest już po zabiegu, ale narasta w czasie. Zalecane jest wykonanie min. dwóch zabiegów w odstępie miesiąca oraz co jakiś czas, zazwyczaj 6 miesięcy, wykonanie zabiegu przypominającego.

Zabieg z użycie Profhilo z powodzeniem może być wykorzystany na szyi, dekolcie czy ramionach lub dłoniach, gdy chcemy wzmocnić jędrność skóry w tych miejscach, napiąć ją, zredukować zwiotczenie, brak odpowiedniej struktury i nawodnienia.