Picie kawy, mocnej herbaty, czerwonego wina czy też palenie papierosów jest często przyczyną powstawania osadu na zębach i przebarwień wnikających w głąb ich struktury. W takich przypadkach szczotkowanie i używanie tradycyjnych metod domowych mogą okazać się nieskuteczn

W usunięciu pożółknięć pomoże wybielanie zębów wykonane w gabinecie stomatologicznym przy użyciu technik dobranych do indywidualnego przypadku.

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym Dentalest we Wrocławiu wykonujemy przy użyciu wykonanych w gabinecie nakładek.

Dobór odpowiedniej metody poprzedzony jest każdorazowo konsultacją i oceną stanu zębów oraz dziąseł pacjenta. Przeciwwskazaniem do obu zabiegów jest m.in. wiek poniżej 18 lat, ciąża oraz okres karmienia piersią, padaczka, nieustabilizowana cukrzyca czy też alergia/nadwrażliwość na utleniacze.

Wybielanie przy użyciu nakładek

W tej metodzie wykorzystywane są indywidualnie dopasowane nakładki winylowe oraz żel. Kuracja trwa od kilku dni do 2 tygodni i polega na codziennym zakładaniu na noc nakładek po wcześniejszej aplikacji do nich otrzymanego żelu. Efekt końcowy jest zbliżony do efektu zabiegu przy użyciu lampy.

Po zabiegu

Po wybielaniu pacjent może odczuwać przejściową nadwrażliwość szkliwa, która utrzymuje się do kilku godzin. Zaleca się również stosowanie tzw. "białej diety" przez okres 7 dni (unikanie produktów mających tendencję do barwienia jak np. buraki, kawa, czerwone wino, niektóre przyprawy oraz czerwone owoce), a także powstrzymanie się od palenia papierosów.