Skaner wewnątrzustny to innowacyjne urządzenie, które umożliwia otrzymanie wirtualnego obrazu uzębienia i całej jamy ustnej na ekranie komputera nawet w kilka minut.

Pracując skanerem uzyskujemy wiele tysięcy zdjęć tworząc kolorowy obraz 3D tego, co znajduje się w ustach.

Obraz taki można potem obracać i oglądać z każdej strony, dzięki temu możemy wychwycić dokładnie budowę struktur anatomicznych, skalę ubytków, jakoś wykonanych wypełnień zębów oraz prac protetycznych.

Pomaga nam również w trakcie wszelkich prac w jamie ustnej. Wykorzystujemy go w diagnostyce, protetyce, implantoprotetyce a także w stomatologii zachowawczej. 

Dzięki skanerom dotychczas stosowane wycisku na łyżkach wycinkowych odchodzą w zapomnienie. Pacjenci chwalą sobie brak mało komfortowych wycisków, które są dla nich nieprzyjemne z różnych względów np. smak, zapach lub odruch wymiotny w trakcie ich pobierania.


Dodatkowo wykonywanie skanów w trakcie robienia prac protetycznych pozwala skrócić czas wykonywania tychże uzupełnień. Ale najważniejszą zaletą jest precyzja i możliwość dokonywania korekty cyfrowego wycisku tuż po jego pobraniu.