Ze względu na wprowadzoną w styczniu 2023 roku ustawę zakazującą umieszczania nazw handlowych preparatów, produktów, materiałów w reklamach, mediach społecznościowych oraz na stronie internetowej gabinetów metrycznych i kosmetologicznych, zostaliśmy zmuszeni wszystkie takie nazwy usunąć z opisów i artykułów na stronie internetowej naszej przychodni. Ze względu na powyższe, po informacje odnośnie zabiegów i produktów zapraszamy do kontaktu osobistego.

Jest to preparat pozyskiwany z krwi pacjenta poprzez odwirowanie erytrocytów i leukocytów od płytek krwi, wstrzykuje się metodą klasycznej mezoterapii lub liniowo wzdłuż zmarszczki lub fałdy skóry, można też wykonać zabieg kaniulą.

Zabieg stymuluje komórki macierzyste do namnażania oraz pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu. Aktywne trombocyty wydzielają czynniki wzrostu, które stymulują namnażanie i dojrzewanie naskórka, pobudzają syntezę macierzy międzykomórkowej, aktywują mikrokrążenie i syntezę DNA. Osocze zawiera wiele czynników koniecznych do przeżycia komórek jak witaminy, hormony, substancje odżywcze, elektrolity i białka. Zabieg zapewnia długotrwały efekt regeneracji i rewitalizacji skóry, przy czym jest całkowicie naturalny i biokompatybilny.

Jak wygląda zabieg?

Przed zabiegiem pacjent odbywa konsultację z lekarzem, zapoznaje się z informacjami o wskazaniach, przeciwwskazaniach, przebiegu zabiegu i o zaleceniach pozabiegowych. Zbierany jest wywiad odnośnie chorób, alergii oraz oczekiwaniach pacjenta. Następnie pobierana jest krew żylna zazwyczaj z żyły łokciowej do specjalnej sterylnej ampułki, która potem wędruje do wirówki laboratoryjnej, w której krew zostaje odwirowana, ale dalej jej zawartość jest sterylna. Następnie osocze podawane jest w wybrane partie skóry po uprzednim znieczuleniu miejsc iniekcji kremem znieczulającym i zdezynfekowaniu jej. Po zabiegu nie należy stosować niesteroidowych leków przeciwzapalnych ( NLPZ) przed 7 dni, a najlepiej również na 3-4 dni przed zabiegiem.

Jakie są obszary zastosowań osocza bogato płytkowego?

Osocze bogatopłytkowe ma szerokie zastosowanie nie tylko w medycynie estetycznej, ale od lat z powodzeniem stosowane jest również w ortopedii, medycynie sportowej, chirurgii, kardiochirurgii, chirurgii naczyniowej, neurochirurgii, ale też stomatologii gł. chirurgii szczękowo-twarzowej oraz przy wspomaganiu gojenia się ran.

Jakie są zastosowania osocza bogatopłytkowego w medycynie estetycznej?

Preparat osocza bogatopłytkowego ma szerokie zastosowanie w likwidowaniu oznak starzenia i biorewitalizacji skóry. Stosuje się w celu korekcji drobnych jak i głębokich zmarszczek, niwelowaniu cieni pod oczami, regeneracji skóry po zabiegach dermatologicznych, odmładzania szyi, dekoltu i dłoni. Stosowany jest również do zapobiegania wypadania włosów i polepszenia ich kondycji jak również do leczenia blizn potrądzikowych.

Terapia osoczem bogatopłytkowym jest szczególnie polecane u osób z ryzykiem wystąpienia alergii.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu i jakie mogą być efekty uboczne?

W przypadku zabiegów z użyciem osocza bogatopłytkowego prawie każdy może się im poddać z uwagi na to, że preparat pochodzi wprost z krwi pacjenta,przez co unikamy możliwości alergii. Nieliczne przeciwwskazania jak ciąża, czynne infekcje, zmiany zapalne na skórze, choroby krwi, nowotwory oraz leki wydłużające krwawienie powodują, że zabieg jest bardzo dostępny, a jedyne możliwe efekty niepożądane to zasinienia, wybroczyny krwawe i opuchlizna w miejscu podania.

Jakie możemy uzyskać efekty zabiegu z użyciem osocza bogatopłytkowego?

Po takim zabiegu możemy liczyć na wygładzenie i rewitalizację skóry, ujednolicenie kolorytu, poprawę napięcia i elastyczności, poprawę ukrwienia skóry oraz przyspieszenie procesów gojenia.

Dla lepszego efektu zabieg zazwyczaj (ale nie koniecznie, w zależności od kondycji skóry i zastosowanego preparatu) przeprowadza się w seriach po miesiącu i po trzech oraz przypominający po roku lub dłużej.