Ze względu na wprowadzoną w styczniu 2023 roku ustawę zakazującą umieszczania nazw handlowych preparatów, produktów, materiałów w reklamach, mediach społecznościowych oraz na stronie internetowej gabinetów metrycznych i kosmetologicznych, zostaliśmy zmuszeni wszystkie takie nazwy usunąć z opisów i artykułów na stronie internetowej naszej przychodni. Ze względu na powyższe, po informacje odnośnie zabiegów i produktów zapraszamy do kontaktu osobistego.

Kolagen to jedno z ważniejszych białek występujących w ludzkim organizmie. Często nazywane jest białkiem młodości, bowiem właśnie to ten składnik odpowiada za jędrność i elastyczność skóry. Niestety wraz z wiekiem ciało traci zdolność do jego produkcji.

Są to preparaty zawierające kolagen typu I, który silnie stymuluje skórę. Znajdujące się w niej fibroblasty, silnie pobudzone, odbudowują jej rusztowanie białkowe. Staje się ona jędrniejsza, bardziej nawilżona i zregenerowana. Produkty te są silnymi biostymulatorami, które pobudzają procesy naprawcze skóry.

Wprowadza się je na zasadzie mezoterapii, a po zabiegu mogą pojawić się zaczerwienienia, delikatne obrzęki, które zazwyczaj mijają po upływie kilku- kilkunastu godzin. Natomiast w trakcie podawania można czuć nieznaczne pieczenie.

Preparaty te są nieimmunogenne, nie wymagają testów alergicznych. Ich działanie możemy określić pojęciem regeneracji i rekonstrukcji.

Wskazania do zabiegu

  • rewitalizacją skóry
  • redukcja wiotkości
  • niwelowanie zmarszczek
  • redukcja blizn i rozstępów

W zależności od potrzeb i preparatu zalecana seria 2-4 zabiegów co 14-28 dni.